Wok and Sushi

Çubukları hazırlayın, Wok and Sushi’ye gidiyoruz! Asmalı Mescit’in ıssız ve kimsesiz sokakları, yeni açılan mekanlara olumsuz bir etki yaptı hiç şüphesiz. Ama ağzının tadını bilenler, sevdiği yerlere yenilerini eklemekten vazgeçmiyor. Wok and Sushi’nin 107 çeşit yemek ve 120 çeşit içecek/içki seçeneği de, işte bu lezzet tutkunlarını bekliyor. Ayırca evde keyif yapmak isterseniz, hızır gibi yetişen paket servisleri var.

35 kişilik şirin ve sade bir dükkan olan Wok and Sushi, Çin, Japon ve Thai tatlarını birarada sunan ender yerlerden biri. Sushilerinizi yerken yandan size gülümseyen bir Buddha heykelciği de var, yaseminli çayınızı yudumlarken gözünüzün duvardaki seramiklere takılmasını sağlayan gül desenleri de.

Hazır kış gelmişken, en tavsiye edilecek şey sanıyoruz ki hafif acılı bir çorba olur. Karidesli noodle soup veya Tom Kha hindistan cevizi sütlü karidesli çorbadan birini mutlaka denemelisiniz. Burnunuzdan kulağınıza doğru yayılan biberin acısını bütün hücrelerinizde hafif hafif hissederken, hasta olmaya karşı da önleminizi almış olursunuz. Hem çok lezzetli hem sağlıklı hem de doyurucu.

Ayrıca Japonca öğrenmek isteyenler menüden biraz çalışırsa, pek çok şeyi sökebilir, özellikle sushi menüsü harikalar diyarı gibi; ebi salata rolls, kani maki, futomaki sake kappa, ebi nigiri, sake nigiri, halibut, gunkan ikura, wasabi, ve daha niceleri…

İşin ilginci, bu konseptte pek rastlanmayan bir özellik olarak, yiyecekleri tam ve yarım porsiyon olarak alma şansınız var. Çok çeşit yemek ve uygun bir hesapla kalkmak isteyenler için ya da yakın çevrede çalışanların öğle yemeği seçeneği için ideal bir yöntem.

Eğer kalabalıksanız hatta evde parti veriyorsanız, bir gün önceden siparişinizi vermeniz yeterli; Wok and Sushi size en temiz, en hızlı ve en taze şekilde yiyeceklerinizi hazırlayacaktır.

Alkollü içeceklerden en çok tercih edilenler sushi yanında bira ya da şarap. Ama dediğim gibi içki konusunda 100’den fazla seçeneğiniz var. 03.00’e kadar açık olmaları da bir artı, Asmalı’da eğlence sonrası sağlıklı atıştırmalar için en doğru adreslerden biri burası.

Asmalı Mescit Mahallesi Oteller Sokak, 5/A Beyoğlu, (0212) 245 18 69

Pazar hariç 12.00-03.00 arası açık, paket servis 11.30-02.30 arası yapılıyor. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Ocak 2012 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *