Salonbahçe

Kocaman, rengarenk ve çokişlevsel bir salonu, çevresini saran apartmanların arasında mucizevi şekilde kendine yer bulabilen huzurlu bir avlu-bahçesi var Salonbahçe’nin. Burası ne sadece bir restaurant ne sadece bir bar ne sadece bir etkinlik mekanı; bunların hepsini içinde barındırabilen ve pek çok şeye ev sahipliği yapabilen bir venue.

İçeri girdiğinizde bu kadar büyük bir yerin Cihangir’de nasıl olup da var olabildiğine şaşıyorsunuz. 300 kişiyi bile rahatça ağırlayabilecek kapasitede. Şirket organizasyonları, kişisel ya da kurumsal etkinlikler, kutlamalar ya da buluşmalar için şekillendirilebilen mobilyaları, oturma düzeni, projeksiyonu ve perdesi var. Dizi, film, klip ya da fotoğraf çekimleri için de kullanılabiliyor.

Menüsü çok iddialı, tavşanlı gnocchiden chimichurri soslu bifteğe, dağ mantarlı risottodan ördek göğsüne kadar her yerde bulamayacağınız alternatifler var ve mutfak konusunda kesinlikle taviz vermiyorlar. Her şey günlük olarak, günlük malzemelerle hazırlanıyor ve genel olarak önceden rezervasyon ve önsiparişle, büyük bir özenle çalışıyorlar. Bu yüzden önceden haber vermeden yemeğe giderseniz uzun süre beklemek durumunda kalabilirsiniz.

Kendi içlerinde sınıflandırdıkları bazı klüpler mevcut. Turizm, business, health&sport, art club adındaki bu kulüplerden, işinize, ihtiyacınıza göre seçip yararlanabiliyorsunuz.

Serbest çalışanlar ya da gezginler için, iş adamları ya da sanatçılar için verimli bir çalışma ve performans sergileme mekanı da aynı zamanda. Şiir, kitap, fotoğraf, sinema, müzik ve daha pek çok dalda gösterimler, paylaşımlar yapabilirsiniz, arkadaşlarınızla toplanıp dışarıya kapalı etkinlikler düzenleyebilirsiniz, bunun yanında yiyip içeceğinize de siz karar verebiliyorsunuz. Fikir konusunda oldukça esnek ve rahat davranma şansınız var. Sanıyorum İstanbul’da Salonbahçe gibi çok işlevsel başka bir mekan örneği daha yok, bu yüzden aslında bir açığa hizmet ediyorlar.

Altıpatlar Sokak Çubukçu Çıkmazı, 3A Cihangir, (0212) 252 64 86

Salı-cuma 10.00-00.00, cmts-pazar 10.00-02.00 arası açık. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Ocak 2012 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *