Galata Pepe

Tünel’den Galata’ya inerken ya da tam tersi istikamette çıkarken, kısa küçük molalar vermek isteyenler için yapılmış sanki Pepe. Renkli camları, dekorda kullanılan sevimli bibloları ve duvardaki kocaman karakteristik saatiyle dikkat çekiyor. Evinizin salonu gibi yerleştirilmiş masalar. Toplam 40 kişi kapasiteli sakin bir köşe dükkan. Sıcak/soğuk bir şeyler içmek, hızlıca karın doyurmak, kafa dinlemek, sakince kitap okurken kahve yudumlamak isteyenlere göre.

İsminden dolayı bir İtalyan mutfağı beklentiniz olabilir bizim gibi (Pepe, İtalyanca’da biber demek) ama açıkçası menü umduğunuz gibi değil. Çünkü daha önce Sirkeci’de açılan ve birkaç ay önce Galata’ya taşınan Pepe’de pizza ya da İtalyan ağırlıklı tatlar yok. Makarnaları elde açılan hamurla yapılmıyor, hazır olanlar kullanılıyor. Ancak salata, tost, sandviç, krep, salata gibi seçenekleriniz mevcut. Ana yemeklerdeyse Çeltik kebap, Mexican chicken, somon ızgara gibi dünyanın dört bir yanından tatlar var.

Alkolsüz içecek fiyatları 4-7 TL arasında değişiyor. Bazı akşamlar için, ‘sıcak şarap-kestane’ gibi spontane etkinlikler düzenleniyor.

Şahkulu Mah. Tımarcı Sok. 5/B Galata/Beyoğlu, (0212) 297 42 78

Pazartesi hariç her gün 10.00-23.00 arası açık. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Ocak 2012 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *