2. Yiyelim Güzelleşelim @Bebek, İstanbul

Sevgili okurlar,

Hatırlarsanız geçtiğimiz nisan ayında, blog takipçilerimle ilk yemek davetimi gerçekleştirmiştik Sinek Sekiz‘de; hem yeni insanlarla tanışmanın keyfini hem de kendi kendime kalkıştığım bir işin altından çıkabilmenin haklı gururunu yaşamıştım. Ortaya da böyle bir hikaye, böyle güzel bir video ve Ahmet Coka’nın o günün anısına bana hediye ettiği cici çizim çıkmıştı.

“Kendime göre bir mutfak bulamıyorum, bulsam da kapalı, sabit bir alanda rutin olarak uzun süre duramıyorum, maaşlar zaten oldukça düşük, nasıl yapmalı ne etmeli” derken, neden seyyar aşçı olmayayım ki? sorusuyla çıkan bu fikir, bu süre zarfında yaşadığım ülkeyi değiştirmiş olsam da hala benimle birlikte.

O gün bu yemek davetini çekine çekine yazdığımda blog takipçi sayım 56 imiş, şimdiyse 53.418. Bu hızlı yükseliş, tumblr’ın Yiyelim; Güzelleşelim‘i önermesi ve Yeme&İçme Kategorisinde Spotlight’a almasıyla oldu. Bu beni hem çok mutlu etti hem de doğru bir şeyler yaptığıma inandırdı.

Bu yüzden şimdi, İstanbul’a bir misafir olarak ilk gelişimde, 2. yemek buluşmamızı yapmak istiyorum. Bu buluşmamız Girit rüzgarından esinlenecek (çünkü ayağımın tozuyla Girit’ten yeni gelmiş olacağım), Rakı-Meze-Ege üçlüsünü bir araya getirecek. Fonda tabi ki Yunan müzikleri, bahçemizde kavunlar, ruhumuzda kadife yumuşaklığı…

Yeni insanlar tanıyacağız, başka hikayeler dinleyeceğiz. Yemekten, Ege’den, sofralardan konuşacağız. Ailemizden gelen tarifleri paylaşacağız.

Kontenjanımız yine kısıtlı, menümüz hazır, hazırlıklar şimdiden başladı. Kesinleşen bilgiler şöyle:

Tarih: 21 Eylül 2013, Cumartesi saat: 19.30

Mekan: Coka Malikanesi

Adres: Cevdet Paşa Cad. Germencik Sok. Emek Ap. 13/3 Bebek

Mini tarif: Sırtınızı Bebek Otel’e verin, karşınızdaki çıkmaz sokağın dik yokuşunu tırmanın. Emek Apartmanı’nın merdiveninlerini çıkın ve üstünde Coka yazan zile basın. Asansörle 3. kata çıkın.

Menü:

Melitzanosalata

Zeytinyağlı karnıkara

Kırma Bodrum zeytini

Tzatziki

Peynir çeşitleri

Kalamar dolması

Roka domates salatası

Sarımsaklı pide

Sakızlı bademli irmik helvası

2 duble rakı

Fiyat: 100 TL

Rezervasyon için:

do@dogacanonaran.com adresine, iletişim ve toplam gelecek kişi sayısı bilgilerinizle mail atmanız yeterli.

Şimdiden kadehlerimizi sağlığa kaldırıp huzur ve iyilik dileyelim birbirimize! Yiyelim, güzel insanlar olalım.

Haydi Yamas!

*Çizim, Ahmet Coka’ya aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *