Pasha Bebek

Pasha Bebek için ‘rakı-meze keyfinin yeni adresi’ desek sizi hiç de yanıltmamış oluruz. 28 yıllık tecrübesi ve yaptığı her yemeğe kattığı pozitif enerjisiyle Ermeni asıllı ve doğma büyme Burgazadalı Anita Algül’ün misafirleri için elleriyle hazırladığı birbirinden lezzetli mezeleri anlatılmaz yaşanır cinsten.

Klişeleşmiş bir misafirlikten bahsetmiyorum burada, kendinizi gerçekten sevdiğiniz birinin evine gitmiş gibi hissediyorsunuz. İçeri girdiğiniz an kulağınıza gelen samimi Yunan ezgileri de sizi ılık bir yaz akşamına, denizin kıyısına götürüyor. Haftanın belli günlerinde canlı olarak buzuki, akordeon, keman sesleri sürpriz şekilde size eşlik edebiliyor.

Sırf Türk, Ermeni, Rum mezelerini öğrenmek için bile gidebilirsiniz Pasha Bebek’e. Anita Hanım’dan öğrenebileceğiniz o kadar çok şey var ki ve paylaşmaktan o kadar keyif alıyor ki…

Onlarca çeşit sıcak ve soğuk mezeyi birarada bulabileceğiniz mekanda fiyatlar da oldukça uygun, porsiyonlar doyurucu ve çok özenle hazırlanıyor. Ağzınızı sulandırmak için menüden bazı örnekler verelim: fava, topik, yaprak dolma, ayva dolması, pastırma turşusu, ciğer pate, közlenmiş patlıcan, karides, çerkes tavuğu, bomba pilaki, süzme cacık, zeytinyağlı enginar, zeytinyağlı yer elması, muhammara, deniz börülcesi, tarama, mayonezli balık, pabucaki, balık köftesi, balık kokoreç, kalamar tava,…

Dileyenler ve özellikle Bebek civarında çalışanlar için her öğlen 12.00-15.00 arasında ev yemekleri menüsü sunuyorlar.

Toplam 90 kişi kapasiteli, bahçesi ve beyaz duvarlarıyla ferah bir yer burası. Arkadaş toplantıları ve özel gün kutlamaları için de kesinlikle doğru bir seçenek.

Tatlılarda da seçim yapmak biraz zor çünkü hepsi çok nefis. Ama irmik helvası ve incir tatlısını mutlaka denemelisiniz.

Afiyetle!

Küçük Bebek Caddesi No: 14 Bebek, (0212) 265 01 28

Her gün 11.00-23.00 arası açık. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Aralık 2011 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *