Middle Kitchen

Yeşilköy Marina’da, deniz manzarasının hiç kesilmeyeceği geniş bir köşede yer alan Middle Kitchen, dünya mutfaklarından 120 çeşit lezzet seçenekli zengin menüsüyle önce göz, sonra burun, derinden gelen müziğiyle kulak, en son da karnınızı doyuruyor; kibarlığı bırakıp ellerinizle yerseniz dokunma duyunuzla birlikte tüm duyularınıza hitap ediyor.

Menüsü o kadar zengin ki en azından 10 dakika boyunca, ne yiyeceğinize karar vermeye çalışıyorsunuz, eğer ki benim gibi ‘menüde yazan her şeyi okumalıyım mutlaka’ diyenlerdenseniz. Bir yandan başlangıçlardaki deniz mahsülleri tabağı size göz kırparken diğer yandan envai çeşit pizza ‘beni yeee!’ diye eteğinizden çekiştiriyor. Ayrıca makarna, noodle, hamburger ve özel et çeşitleri, sandviçler, kahvaltı menüleri, balık çeşitleri ve tatlılar arasından geçip dünya mutfaklarında kısa bir gezinti yapıyorsunuz. Middle Kitchen’ın şefi Mahir Çelik’in spesyalleri arasından birkaç öneri verelim; köz patlıcanlı etli fırın penne, zeytin soslu ızgara dana madalyon, kestane mantarlı ızgara bonfile, gül lokumlu crème brulé.

Bu arada formunu korumak isteyenleri de düşünmüşler, taze dağ kekikli ezine peynir salatası, ıspanaklı mercimek salatası, köz patlıcanlı salata, ızgara kepekli ve sebzeli pizza,  kepekli penne, ızgara külbastı salatası, ılık antrikot salatası  gibi çeşitler hafif kalorili lezzet arayanlar için.

Deniz manzarasını izlemek ve mekanın dekorasyonunu incelemek için de sabırsızlandığınızdan seçin bir şeyler gitsin, nasılsa hepsi çok özenle hazırlanacak ve gerçekten damağınızı mutlu edecek, bu garanti.

İskele Caddesi No: 46 Yeşilköy, (0212) 663 44 60–61

Her gün 09.00-01.00 arası açık. Mutfak 23.30’da kapanıyor. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Aralık 2011 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *