Ofise Paket

Ofise Paket, adı üstünde. Levent’teki gökdelen ofisler camiasının bir ihtiyacı olarak fark edilip, salt büfe mantığından uzak, güncel ve yerel tatları sıcağı sıcağına ayağınıza kadar getirmeyi hedefleyerek kurulmuş bir dükkan. Ancak zamanla, ofisten çıkıp hava alayım, hem de karnımı doyurayım diyenler için küçük bir mola mekanı haline gelmiş. Kalabalıkken birkaç tur dönen küçük masalar, her gün değişen lezzetli bir menü arayanlar için vazgeçilmez hale gelmiş.

Genç ve başarılı sahibesi Pınar Altunsoy, bir yandan mutfakta kendi elleriyle yemekleri hazırlıyor bir yandan dükkana gelenlerle sohbet ediyor. Ve her gün ‘bu öğlen ne pişirsek’ diye kafa yoruyor.

Menüde salata, kahvaltı, sandviç, panini, çorba, tatlı, sıcak içecekler, ne arasanız bulabilirsiniz. Fiyatları belki etrafındaki büfe veya fast-foodculara göre ister istemez yüksek kalıyordur ama bu malzeme ve sunum kalitesini de yükseğe çıkarıyor haliyle. Çıtır ekmeğin içine ızgara levrek, turp rendesi, roka ve domates yerleşince, yanında da turşuyla servis edilince, değmeyin keyfinize.

Atom Sokak 20-C 1. Levent, (0212) 324 62 72

Hafta içi her gün 08.00-18.30 arası açık. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Ocak 2012 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *