IKK – İstanbul Koşu Kuvvetleri

Über büyük şehir İstanbul’da sağlıklı yaşamak isteyenler! Spora ayıracak parası olmayanlar! Yalnız başıma sokaklarda koşamam ben diyenler! Koşup da ter atmak için motivasyona ihtiyaç duyanlar! Bu yazım size. Birkaç dakikanızı ayırın derim; söyleyeceklerim var.

Benim de yeni haberdar olduğum über sağlıklı bir platformdan bahsetmek istiyorum bugün size: İstanbul Koşu Kuvvetleri. 

3 yıl önce 3 arkadaş tarafından kurulan ve her salı ve perşembe akşamı İstanbul içinde düzenli koşular düzenleyen bu platform, sosyal medya aracılığıyla spor yapmak isteyip de bir türlü motive olamayanlara harika bir fırsat sunuyor. Üstelik katılım ücretsiz.

Zaman içinde sayısı artan ekip, genellikle 28-40 yaş arası pek çok meslek alanında çalışanlardan ve tabi ki sağlığına önem verenlerden oluşuyor. 

İstanbul Koşu Platformu, sadece sizi motive edip bir araya getirmekle kalmıyor, dilerseniz yıl boyunca yurt içi ve yurt dışı maratonlara katılmanız için bilgi veriyor, ön ayak oluyor. 

Belli başlı buluşma ve koşu rotaları şöyle:

*Taksim, Cihangir, Tophane, Karaköy

*Beşiktaş, Akaretler, Nişantaşı, Kurtuluş, Şişli

*Tarabya, Emirgan, Bebek, Kuruçeşme

*Şişhane, Sultanahmet, Balat, Kumkapı

*Kadıköy, Bostancı, Caddebostan, Üsküdar

Ayrıca koşu dışında bisiklet, Cross-Fit, yoga gibi farklı spor faaliyetleri de düzenliyorlar. 

Asıl amaç, birlikte spor yapmak ve sporu sosyalleşmenin, gündelik hayatın bir parçası haline getirmek. Ayrıca topluluğun imkanlarını kullanarak sosyal paylaşım projeleri geliştirmek ve özellikle sporla ilgilenen çocuklara ve gençlere maddi manevi destek vermek. 

2016 yılı için hayata geçirdikleri bir şey daha var: #IKK2016HAREKATI

Bu harekat, üç haftalık bir challenge aslında. Bu 3 hafta boyunca günlük antrenman programları veriyor olacaklar. İlla gelin bizimle koşun demiyorlar yani. Yalnızca nereden ve nasıl başlayacağı konusunda en ufak bir fikri olmayan arkadaşlara destek olmak istiyorlar.

Istanbul Koşu Kuvvetleri’nin etkinliklerinden haberdar olmak isterseniz, en detaylı bilgileri web sitelerinde bulabilirsiniz: www.istanbulkosukuvvetleri.com

Sosyal medyada takip etmek isterseniz de linkler burada:

Facebook: https://www.facebook.com/IstanbulKosuKuvvetleri 

Instagram: https://www.instagram.com/kosukuvvetleri/ 

Twitter: https://twitter.com/kosukuvvetleri 

Vimeo: https://vimeo.com/kosukuvvetleri 

Koşmayı hiç sevmiyorsanız bile bir kerecik katılmayı denemenizi öneririm. Ummadık taş baş yarar zira. Bakarsınız çok hoşunuza gider. Belli mi olur.

O zaman “Üşenme, erteleme, hareketlen / Koş vatandaş koş!” şarkısını söyleyebiliriz hep birlikte. Öyle bir şarkı yoktu biliyorum, şimdi ben uydurdum, oldu. 

Sağlıkla kalın!

*Bu yazı, 01.02.2016 tarihinde Radikal Blog‘da yayımlanmıştır. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *