Şehzade

1994 yılında Maçka Açık Hava Tiyatrosu’nun arka kısmında açılan Şehzade, renkli atmosferi ile özellikle sanat ve medya çevresinin ilgi odağı olarak yıllarca hizmet vermiş bir restorandı. Başarısını zirvedeyken bırakmak ve bir süre dinlenip yenilenmek için ara verdiğini söyleyen Ekber Alkan, 8 yıl aradan sonra yeniden yapılanarak Taksim Talimhane’de, oldukça geniş bir alana yayılan yeni Şehzade’yi açmış.

Daha klasik ve ağır yemek organizasyonları için Şehzade Salon ve her yaşa hitap eden daha sade bir mekan alternatifi için Şehzade Teras olmak üzere iki farklı konsepti olan 400 kişilik mekanın İstanbul için rekor sayılabilecek bir özelliği var: tam 400 araçlık otopark ve vale hizmeti. Teras kısmında nargileseverler için tasarlanan Türk Konağı’nda, doğum günü ve diğer özel günlerinizi organize edebiliyorsunuz. Yine terasta yer alan odan fırınında çörek, ekmek, kurabiye, katmer ve menüde yer alan diğer hamur işleri pişiriliyor.

Menü, danışmanlar tarafından, saray mutfağı esas alınarak hazırlanmış. Seçenekler arasında tandır çorbası, hünkar beğendi, fıstıklı dana sarma, fener kavurma, kaburga siner, tuzda balık, tuzda tavuk, kızartma güllaç, kaymaklı katmer gibi tatlar var. Ayrıca midenizi serinletecek molalar için demirhindi, gül, karadut, kuşburnu gibi Osmanlı şerbetlerinden tercih edebilirsiniz. Tuzda balık ve tuzda tavuk yemek isteyenler için hatırlatma: bir gün önceden siparişinizi vermeniz gerekiyor.

Kocatepe Mahallesi Abdülhak Hamit Caddesi No: 17/1-2 Talimhane Beyoğlu, (0212) 361 08 49

Her gün 08.00-01.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Aralık 2011 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *