Poupon

Bebek Kitchenette’ın teras katı yeni bir misyonla hizmetinizde: sakince eğlenmek. Büyük bir barı, şık kanapeleri, cam ve metal malzemeleri, kütüphanesi, bordo tonlarındaki ortamı ve bahçedeki ağaçların arasından görünen deniz manzarısıyla Poupon, Doors Grup ve Burak Akkök ortaklığıyla kurulan, özellikle rahatına düşkünlerin yeni buluşma mekanı.

Evinizin salonundaymışçasına arkadaşlarınızla, misafirlerinizle ufak tadımlıklar eşliğinde bir şeyler içip sohbet etmek, happy house, pop punk, chill out, lounge dinlemek ve sonrasında eğlenceye devam etmek isteyenler için tasarlanmış sakin bir pre-club Poupon. Ancak karın doyurmak için fazla seçeneği yok, yalnızca küçük atıştırmalıklar ve içkinize arkadaşlık edecek tatlar var. İçki menüsü ise çok geniş, kokteyllerden mutlaka denemelisiniz.

İşletmecisi Burak Akkök, İstanbul gece hayatının içinden biri isim. Uzun yıllar yurtdışında çeşitli mekanlarda çalıştıktan sonra İstanbul’da Zihni, Da Mario, Cristie’s, Nyx, Brasserie D’oeuf, Margaux ve Ansen Suites’in işletmeciliğini yapmış. 5 yıl önce tası tarağı toplayıp Bozcaada’ya yerleşmiş ve huzurlu hayata merhaba demiş. Poupon hep hayalinde olan bir mekan olduğundan, kışları burada yazları Bozcaada’da geçirmeyi deneyerek Poupon’u hayata geçirmeye karar vermiş. Burada yapmak istediklerini ‘sadeleşmek’ olarak anlatıyor. Artık eğlence kültürünün güncellenerek yenilenmesi ve şu an içinde bulunduğu müşkülpesent, bir yandan kendini bilmez ve karmaşık halinden kurtulması gerektiğini savunuyor.

Özel günler, toplantılar veya kapalı kişisel gruplar için mekanı organize etmek mümkün, tabi önceden rezervasyon ve detaylarını ileterek.

Kitchenette Bebek Kat 2 & Teras, (0549) 746 34 30

Pazartesi hariç her gün 18.00-02.00 arası açık. Kredi kartları geçerli.

*Bu yazı, Time Out İstanbul Ocak 2012 sayısında yayımlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *