Kalamata nedir?

Kalamata nedir desem? Aklınıza ilk gelen ne olur? Kocaman leziz zeytinler mi? Ege komşumuz Yunanistan’da bir şehir mi? Yoksa her ikisi birden mi? Bizim için artık Kalamata, bunlardan biraz daha fazlası; bundan böyle görsel, yazınsal, kültürel paylaşımlarımızın ortak paydası.

Bir yılın daha sonuna yaklaşırken, bitmek üzere olan yılın vicdan muhasebesi, meydan muharebesi, içsel mukayesesi de yapılmaya başlandı hepimizcek. Neler yaptık, neler ettik, hayatımızda ne gibi dönümler oldu, vs vs.

Benim açımdan bakınca, yeni ülkemde yeni hayatımda artık kendimi çok da yabancı gibi hissetmeden, çok çalışarak, üreterek ve çarkların düzgün dönmesine gayret ederek geçti diyebilirim. Güzel bir yıl oldu acısıyla tatlısıyla. Kayıplar oldu yeni doğanlar oldu, devingenlik daim oldu.

Velhasılıkelam, bu yıl hayata geçirebildiğimiz yeni online dergimizse, bize yeni yollar açacağına inandığımız şeylerin başında geldi. Şimdilik sadece haftalık 40 saatlik maaşlı işlerimizden ve gündelik hayattaki koşturmacalarımızdan arta kalan vaktimizde ilgi gösterebilsek de “başlamış olmak işin yarısıdır” huzuru doldu içimize.

Henüz çok bebek, çok ufak ama zamanla sizlerin de desteğiyle umarız ki daha çok okunacak, izlenecek, takip edilecek. Kalamata Magazine zamanla umarız ki bize olduğu gibi sizler için de başka başka anlamlara gelecek.

Logomuz mavi bir dümen. Ege’yi çok sevdiğimizden. Hep gezmek istememizden. Denizi, dalgayı, güneşi özlediğimizden.

Yurt dışında yaşadığımız için dili İngilizce olsun diye karar verdik. Ancak yakında belki derginin Türkçesi de yayında olabilir. Alt başlıklarımız, gezi, yemek, keyif ve hayata dair temalar üzerinde şekillendi. Yavaş yavaş içerikleri dolmaya başlıyor. Biz gezdikçe gördükçe keşfettikçe o da daha dolu dolu olacak.

Bugünlerde heyecan duyduğumuz başka bir konu ise, Kalamata Magazine olarak el emeği göz nuru ilk ürünlerimizin Pera Bulvarı’nda satışa çıkmış olması. Koleksiyon değerindeki bu rengarenk çerçevelerimize göz atmak isterseniz buyurun, yeni yıl hediyelerinize henüz karar vermediyseniz sizi de bekleriz: https://www.perabulvari.com/kampanya/Dekoratif/kalamata-magazine/8158

Bu arada hep “biz” dedim, benden başka kimseden bahsetmedim. Zaten epi topu iki kişiyiz, hakkımızda kısacası burada: http://www.kalamatamag.com/about

İşin erbaplarıyla röportajlar, farklı rotalardaki gezi notları, fotoğraflar, yemek tarifleri ve keyfe dair pek çok içerik yeni yılda sizlerle olacak.

Facebook, Instagram ve Twitter‘da takip etmek isterseniz, üzerlerine tıklamanız yeterli.

İyi okumalar!

*Bu yazı, 17.12.2014 tarihinde Radikal Blog’da yayınlanmıştır: http://blog.radikal.com.tr/yasam/kalamata-nedir-82959

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *